Firma Euroglas Polska Sp. z o.o. zlokalizowana w Ujeździe w woj. łódzkim jest jednym z czterech zakładów Euroglas, należących do szwajcarskiej Grupy Glas Trösch Holding.

 

Euroglas Polska sp. z o.o., Ujazd

Przychody 2016 r.: 511 235 tys. zł

Wynik netto 2016 r.: 209 382 tys. zł

Dyrektor generalny: Piotr Noga

 

Jest to zakład złożony z 14 obiektów. Powstały m.in. hale pieca, uszlachetniana szkła i magazynowe oraz budynki laboratorium, instalacji chłodzenia wody, kotłowni i o funkcjach techniczno-biurowo-socjalnych. W fabryce zastosowano urządzenia i procedury minimalizujące negatywny wpływ produkcji na środowisko.

Zakład posiada największą linię do produkcji szkła płaskiego produkowanego metodą float na świecie (1000 ton dziennie) oraz linię do produkcji szkła z powłokami niskoemisyjnymi (szkło energooszczędne). Firma rozpoczęła swoją działalność w 2009 roku. Obecnie zatrudnia 316 pracowników i jest wiodącym pracodawcą w regionie.

Jednym z największych sukcesów polskiego oddziału firmy Euroglas w zeszłym roku była decyzja o budowie nowej linii produkcyjnej w Ujeździe o wydajności 750 ton dziennie.  W skład obiektów technologicznych wejdą budynki: pieca, wanny cynowej, odprężania szkła oraz jego cięcia, a także budynek zestawiarni i obiekty towarzyszące. Uruchomienie produkcji zaplanowano zimą 2018/2019. Jak tłumaczą przedstawiciele spółki, decyzja ta świadczy o spełnieniu oczekiwań inwestora względem istniejącego zakładu.

Co jest według – władz firmy Euroglas – najważniejszym czynnikiem wpływającym na sukces firmy? – To wykwalifikowany i zaangażowany zespół pracowników oraz dobra, motywująca atmosfera panująca w firmie – tłumaczy dyrektor generalny Euroglas Polska Piotr Noga. Wśród czynników wpływających na sukces firmy wymienia także stabilność produkcji, dbałość o klientów oraz sprzyjającą koniunkturę.

Robert Biskupski